Patriotycznie w Przedszkolu Publicznym nr 21

cz 1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13 14 15 17 19W tym roku Święto 11 listopada w  Przedszkolu nr 21 miało wyjątkowy i podniosły charakter. Przez cały tydzień dzieci zapoznawano  z najważniejszymi informacjami dotyczącymi Narodowego Święta Niepodległości. Z sali maluchów dochodziły wesołe dźwięki piosenek o tematyce patriotycznej, zaś starszaki doskonaliły się w śpiewaniu hymnu oraz recytacji wierszy. Nie mogło zabraknąć ciekawych prac plastycznych, w których królowała biel i czerwień.

Dzieci w wieku przedszkolnym najlepiej uczą się poprzez działanie, obserwację                 i naśladowanie. Dlatego 9 listopada w placówce pojawili się wyjątkowi goście. Przedszkolaki spotkały się z żołnierzami 103 Batalionu Lekkiej Piechoty z Jednostki Wojskowej WOT stacjonującymi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wojskowi opowiedzieli dzieciom na czym polega praca żołnierza oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, jego granic i mieszkańców, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i przymierzyć elementy umundurowania: hełm, maskę przeciwgazową, kamizelkę taktyczną oraz sprawdzić zawartość plecaka żołnierskiego. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści naszych Gości i zadawały pytania. Wizyta żołnierzy na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

W ramach kształtowania postaw patriotycznych przedszkolaki wzięły także udział
w corocznej akcji MEiN „Szkoła do Hymnu” i dokładnie o 11:11 w czwartek 10 listopada ubrane na galowo, z biało-czerwonymi kotylionami na piersi, z wielkim przejęciem i dumą zaśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości dzieci z Przedszkola nr 21 zakończyły udziałem w ostrowieckich Biegach Niepodległości. Wspólnie z rodzicami licznie przybyły na stadion KSZO. Przedszkolaki wspaniale poradziły sobie w biegu na 100 metrów, za który zostały nagrodzone okolicznościowymi medalami. Brawo mali Polacy! Jesteśmy z Was dumni!

 

 

 

Polecamy również