Nowoczesny szpital bez barw politycznych

10111213Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim wzbogaci się o nowy, cyfrowy aparat mammograficzny o czym podczas konferencji poinformowali senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, starosta Marzena Dębniak oraz dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala, Dariusz Tumulec i dyrektor ds. lecznictwa, Bożena Kubicka.

Jak podkreśliła starosta Marzena Dębniak, zdrowie nie ma barw politycznych i to widać na przykładzie Ostrowca.  W 2018 roku obiecałam mieszkańcom, że ten szpital zostanie uratowany, że dźwignie się i będzie się rozwijał. Jesteśmy w zupełnie innym budynku, z zupełnie innym wyposażeniem. Kupujemy sprzęty z wyższej półki, które mają służyć naszym mieszkańcom. Cieszę się, że w powiecie ostrowieckim udało się zrealizować tę ideę, a plany mamy bardzo szerokie, czego przykładem może być koncepcja dobudowy nowego skrzydła szpitala, na którą środki mamy nadzieję pozyskać z KPO, mówiła starosta M. Dębniak.

Dyrektor szpitala Dariusz Tumulec, zaznaczył  że rządowe dofinasowanie do aparatu wynosi 800 tys. złotych, pełne finansowanie do kwoty miliona złotych to są pieniądze, które przekazuje nam Powiat Ostrowiecki. Bardzo dziękuję Pani starosto, bo tyle ile zrobiliśmy w tym roku jeśli chodzi o dosprzętowanie szpitala, to nie było zrobione w ciągu ostatnich kilku lat. Natomiast mammograf od samego początku było moim oczkiem w głowie. Trzeba pamiętać, że rak sutka to jedno z najgorszych schorzeń, które może spotkać kobietę. I tylko profilaktyka może zmniejszyć ilość zgonów. Jeżeli zdiagnozujemy nowotwór wcześniej, to kobiety będą mogły żyć i funkcjonować normalnie, mówił D. Tumulec.

Z kolei poseł Andrzej Kryj podkreślił, że w zasadzie chyba każdy wśród swoich znajomych, sąsiadów, często bliskich ma osobę, która zmaga się z nowotworem piersi.

Szybkie wykrycie takiego zagrożenia jest podstawą do tego aby odpowiednio wcześnie zareagować, wdrożyć leczenie i uratować życie ludzkie. Im później takie badania mammograficzne są wykonywane, tym szansa na wyjście cało z tej strasznej choroby się zmniejsza – mówił podczas konferencji poseł Andrzej Kryj.

Senator Jarosław Rusiecki podkreślił, że ostrowiecka placówka ma dobrej klasy specjalistów, powiększające się możliwości techniczne i diagnostyczne i bez problemów jest w stanie konkurować z innymi ośrodkami medycznymi w kraju.

 

 

Polecamy również