Czyn społeczny na Pułankach

czyn spoleczny na pulankach

Warto dbać o czystość. Wspólnie posprzątają ulicę.

22 kwietnia to tegoroczna data Dnia Ziemi, które startuje pod hasłem „End Plastic Pollution”. Wpisując się w tą ideę Rada Osiedla Pułanki, chce zorganizować wspólną akcję sprzątania.

– Chcemy zwrócić uwagę na potrzebę zadbania o najbliższe otoczenie, a jednocześnie uwrażliwić mieszkańców na to by chronili środowisko naturalne. Zawsze można poprosić stosowne służby miejskie o interwencję. Tym razem chcemy by interweniowali mieszkańcy. Skala zgromadzonych samodzielnie odpadów działa na wyobraźnię – mówi Kamil Stelmasik, przewodniczący RO.

Celem akcji WYczyśćMY to… Nie bądź leń weź coś zmień, jest posprzątanie ul. Nowotrzeciaków od skrzyżowania z ul. Iłżecką.

– Zapraszamy do tej spontanicznej akcji uczniów, rodziców, organizacje i wszystkich mieszkańców, którym nie jest obojętne najbliższe otoczenie – dodaje przewodniczący RO.

Po zakończeniu akcji, Rada Osiedla zaprasza na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Start akcji o godz. 16.00 w czwartek 19 kwietnia. Zbiórka wszystkich chętnych do pomocy przed wejściem na ogródki działkowe Relaks.

Akcję wspiera Firma Remondis, która przekazała worki na odpady, materiały informacyjne oraz zobowiązała się odebrać zgromadzone śmieci.

Polecamy również