Ferie w mieście

ferie wmiescie

Ferie zimowe 2016 w Ostrowcu Św.
Jak co roku placówki i instytucje Gminy Ostrowiec Św. na okres ferii zimowych proponują ciekawy kalendarz wydarzeń przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży.
Ferie z MOSiRem
* na Rawszczyźnie
Na okres ferii zimowych MOSiR planuje dwie promocje na ostrowieckim basenie. Od 18 do 31 stycznia bilet wstępu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w godzinach 6-16 kosztować będzie 4 zł za godzinę. Przeprowadzone zostaną ponadto kursy nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kurs obejmował będzie dziesięć zajęć – od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie w godzinach przedpołudniowych i okołopołudniowych (dokładne określenie ilości grup i godzin zajęć uzależnione będzie od liczby chętnych). Koszt całego kursu to 60 zł. Zapisy odbywać się będą wyłącznie w dniach 11-15 stycznia osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna (w godzinach 7-15).
*na Orliku
W pierwszym tygodniu ferii na Orliku w osiedlu Ogrody zorganizowane zostaną zajęcia w formie gier i zabaw dla uczniów szkół podstawowych. Zajęcie odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-15.
W drugim tygodniu ferii na Orliku Ogrody zorganizowany zostanie Zimowy Turniej Piłki Nożnej w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy IV-VI), szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne.
Zgłoszenia do turnieju przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do  22 stycznia  do godz. 12  (formularz zgłoszeniowy  dostępny  na  stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń).
*w hali KSZO
W Hali Sportowo – Widowiskowej KSZO w okresie ferii zimowych przeprowadzane będą tradycyjne zajęcia pod hasłem „Poznaj różne dyscypliny sportu”. Nieodpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14. W pierwszym tygodniu ferii uczestnicy będą poznawali podstawowe elementy i zasady gry takich dyscyplin sportu, jak piłka ręczna, piłka siatkowa, badminton, koszykówka, unihokej i tenis stołowy. W drugim tygodniu planowane jest zorganizowane turniejów rekreacyjnych, które będą miały za zadanie sprawdzenie nabytych wcześniej umiejętności.
Zgłoszenia chętnych można dokonać osobiście w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39) lub przed zajęciami, telefonicznie (41 24-75-518) – od godziny 7 do 15, pocztą elektroniczną (biuro@mosir.ostrowiec.pl). Zbiórka przed zajęciami – hol kasowy obok portierni Hali Sportowo – Widowiskowej ul. Świętokrzyska 11.
* na ślizgawce
Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające (odpowiednio niska temperatura), a wszystko na to wskazuje, to w niecce nieczynnego basenu obok Pływalni Rawszczyzna w okresie ferii będzie funkcjonować naturalne lodowisko. Wstęp na teren ślizgawki jest bezpłatny. Będzie również można skorzystać z (odpłatnej) wypożyczalni łyżew.
Uwaga! Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z udziałem w zajęciach udzielają pracownicy MOSiR pod numerami telefonów: 41 24-75-516, 41 24-75-517, 41 24-75-518 (zajęcia w hali i na Orliku) oraz 41 26-74-104 (zajęcia na pływalni). Pytania można zadawać również za pośrednictwem poczty elektronicznej – biuro@mosir.ostrowiec.pl (zajęcia w hali i na Orliku) oraz basen@mosir.ostrowiec.pl (zajęcia na pływalni).
Ferie z MCK
* z tańcem i muzyką
W okresie ferii zimowych odbędą się ostatnie zajęcia w ramach bezpłatnej Zimowej Akademii Tańca. 19; 26 stycznia br. w godz. 18.30 – 19.30 dla osób dorosłych, oraz 20, 27 stycznia godz. 16.30 – 17.15  dla dzieci kl. II – VI. Zaprasza Studio Tańca „Twist”, budynek PSP nr 5, Os. Ogrody 20.
W dniach 18 – 22 stycznia w godz.9-14 w sali kameralnej MCK  konsultacje muzyczne,  otwarte próby zespołów.
* z kostką Rubika
Niesłabnącą popularność kostki Rubika spowodowała, że MCK po raz drugi organizuje warsztaty speedcubingowe ( budynek Kina Etiuda III p.), które zaplanowano w dniach 20 – 25 stycznia br. od godz. 10 –  I grupa i godz. 13.30 – II grupa.   26 stycznia z kolei odbędą się zawody speedcubingowe w godz. godz. 9 – 19.
* z plastyką
W dniach 25 – 27 stycznia br. w sali kameralnej MCK odbędzie się Mała Akademia MCK, na którą złożą się warsztaty plastyczne dla przedszkolaków. Zapraszamy zainteresowanych w godz. 9 – 10.30.
* na spacerze
MCK i Punkt Informacji Turystycznej zapraszają w okresie ferii zimowych na cykl spacerów pod hasłem: „Ostrowiec bez tajemnic”. 19 stycznia „Pod skrzydłami archaniołów (400 lat kolegiaty – centrum)”, trasa: Browar – Siennieńska – Rynek – Okólna – Kolegiata – Górzysta –Starokunowska –Sienkiewicza – Szeroka – Siennieńska,  21 stycznia „Promenada w sercu miasta (Aleja 3 Maja)”, trasa: Browar –Wardyńskiego – Denkowska – Słowackiego – Kilińskiego –Focha – Aleja Rynek – Głogowskiego – Wardyńskiego, 26 stycznia „Fabryczna osada Pana Antoniego (Klimkiewiczów)”,  trasa: Siennieńska – Rynek – Aleja – Sandomierska – Kościuszki – Park – Traugutta – Aleja Solidarności – COP – Kolejowa – Aleja, 28 stycznia „Kuźnia ostrowieckiego hutnictwa”, trasa: Browar –Polna – Sienkiewicza – Żeromskiego – Kuźnia – Mickiewicza         – Polna – Browar
W sprawie zmiany terminu grupy zorganizowane mogą kontaktować się z panią Jolantą Wiśniewska, tel. 609222800.
* z aparatem fotograficznym
Galeria Fotografii MCK zaprasza na cykl spotkań  pt. „Zrozumieć fotografię”  dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: 19, 20 stycznia  w godz. 10-13.30 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego, 21 stycznia w godz. 10 – 13 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego połączone z obróbką zdjęć w programie photoshop  „Co zrobić by twoje zdjęcia były lepsze”, 26 stycznia godz. 10 – 13 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego, pokaz diaporamy „Świadek epoki” Dobrosław Kostkowski, 26 stycznia godz. 10 – 13 krótki kurs fotografii, warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem studia flaszowego, pokaz diaporamy Stanisław Sudnik  „Nestor Fotografii Ostrowieckiej”
*w kinie „Etiuda”
W okresie ferii zimowych ostrowieckie kino „Etiuda” przygotowało cykl projekcji filmów dla dzieci i młodzieży. W tym okresie będzie można zobaczyć m.in. „Fistaszki” – film animowany – dubbing – prod.USA – bilety:14zł./12zł. 15-21.01 godz.15.30, „Bella i Sebastian 2” film familijny- prod.Francja – bilety tylko po 12zł. 16-21.01 godz.11, „Gwiezdne wojny” Przebudzenie Mocy”- megahit na bis 16-21.I godz.13 wersja 3D dubbing – przygodowy/ s-f – prod.USA – bilety tylko po 16zł. oraz w dniach 25-28.I godz.13 wersja 2D dubbing – bilety tylko po 12zł, a także superpremiera: „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”, film animowany – dubbing – prod.USA – bilety tylko po 12zł.
Więcej propozycji na stronie kino.etiuda.o-c.pl.
Ferie w bibliotece
* Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu, jak co roku w okresie ferii zimowych proponuje zajęcia świetlicowe  – „Wędrówki w krainę książek i zabawy”– zabawy i konkursy literackie, zajęcia plastyczne, głośne czytanie, na które zaprasza w środy i piątki od godz. 11 –  Filia nr 1 ul. Sienkiewicza 65/15.
* Dla dzieci w wieku 3 – 9 lat odbędą się w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kultury dwa, czwartkowe przedstawienia teatralne, które zaprezentuje Teatr Art  Re z Krakowa. I tak 21 stycznia o godz. 9.15  najmłodsi zobaczą––  „Królową Śniegu”, zaś tydzień później 28 stycznia o godz.10.30 – spektakl „Rubinowy Książę”. Wstęp wolny.
* Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu poleca także zajęcia dla grup zorganizowanych(ze świetlic środowiskowych, półkolonii, przedszkoli) – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne i literackie (w terminach ustalanych indywidualnie z zainteresowanymi placówkami).
Ferie w BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. na ferie zimowe  przygotowało specjalne zajęcia plastyczne dla dzieci -„Ferie ze sztuką”.
Zajęcia pozwolą na zabawę kształtami  i kolorami, jednocześnie pozwolą na łatwe i przyjemne przyswojenie poznanych pojęć z dziedziny rzeźby i malarstwa. Dzieci będą mogły obejrzeć aktualną wystawę oraz wykonać  pracę  w technice plastycznej proponowanej przez specjalistę w galerii BWA (np. dekorowanie przestrzennych i płaskich  form plastycznych w technice plakatowej, pastelowej, wyklejanie kolorowymi papierami, dekorowanie brokatami).Biuro Wystaw Artystycznych zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów. Zajęcia będą prowadzone w każdym tygodniu ferii od wtorku do piątku w godz.10-11. Z powodu konieczności przygotowania odpowiedniej ilości materiałów na dane zajęcia, uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych  o wcześniejsze rezerwowanie terminów pod nr. tel. 41 263 20 48. Ponadto w dniach 23 i 30 stycznia o godzinie 11.00  dla zainteresowanych sztuką mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, odbędzie się oprowadzanie po wystawie  z przewodnikiem.
Oprowadzanie po wystawie i zajęcia plastyczne, w ferie zimowe będą bezpłatne.

Polecamy również