Nowe pojazdy dla świętokrzyskich policjantów

Dzisiaj na terenie placu apelowego Oddziału Prewencji Policji w Kielcach, odbyło się uroczyste przekazanie nowych pojazdów dla świętokrzyskich policjantów. Zakup piętnastu nowych radiowozów i łodzi motorowej został sfinansowany z budżetu Policji.

Dzisiaj w obecności zaproszonych gości oraz funkcjonariuszy garnizonu świętokrzyskiego, odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowych pojazdów, które zostały zakupione ze środków budżetu Policji. Funkcjonariuszom z terenu województwa będzie służyć łącznie 16 nowych pojazdów: 7 radiowozów Skoda Yeti, 3 Kia, Opel Corsa, 3 VW T6 , Ford Transit oraz Łódź Motorowa służąca do patrolowania akwenów.

W oficjalnym przekazaniu uczestniczyli Senator RP Krzysztof Słoń, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bielecki i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, wspólnie z funkcjonariuszami garnizonu świętokrzyskiego. Poświęcenia pojazdów dokonał Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ks. Paweł Kowalski. W najbliższym czasie pojazdy trafią do jednostek na terenie województwa świętokrzyskiego.

Nowe pojazdy przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa, pomog1 23 578 9ą sprawniej dotrzeć do potrzebujących pomocy.

Fot. Świętokrzyska Policja

 

Polecamy również