Maurizia i Katrin w CKU

wolontariuszki w cku

Dzisiaj w Centrum Kształcenia Ustawicznego gościły bardzo sympatyczne wolontariuszki z Danii i Włoch. Roześmiane dziewczyny bardzo łatwo nawiązały nowe znajomości.

– Nasi słuchacze podczas spotkania będą mogli zapoznać się z kulturą Danii i Włoch, ponieważ między innymi także o tym będą opowiadać wolontariuszki, które dzisiaj gościmy w naszej placówce – mówi Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Aneta Pierścińska – Maruszewska. – Dziewczyny opowiedzą także o swoich:pasjach, planach, fascynacjach oraz o tym co robią w naszym kraju. Przy okazji nasi słuchacze będą mieli możliwość podszkolić swoje umiejętności językowe. Być może zawiążą się przyjaźnie. Członek Zespołu Pomocy Koleżeńskiej jest naszym słuchaczem i zaproponowałam mu, żebyśmy mogli się spotkać z wolontariuszkami zza granicy. Bardzo się cieszę, że nasza placówka coraz częściej gości ciekawe osoby. Jest to na pewno z pożytkiem dla naszych słuchaczy.

Podczas rozmów swoją pomocą służyła tłumaczka Katarzyna Sułek.

W Danii i we Włoszech absolwenci szkół średnich mają możliwość przez dwa, trzy lata podróżować po świecie jako wolontariusze. Ma im to pomóc w wyborze zawodu. Wolontariuszki, które gościły dzisiaj w CKU uczestniczą w międzynarodowym programie wolontariatu finansowanym przez Unię Europejską.

– Bardzo lubię podróżować i poznawać nowe kraje – mówi Maurizia, wolontariuszka z Włoch. – O tym projekcie dowiedziałam się od swojej koleżanki i od razu się zdecydowałam. Polska bardzo mi się podoba i muszę stwierdzić, że tu bardzo dużo ludzi doskonale mówi po angielsku, co ułatwia mi porozumiewanie się. W Ostrowcu jestem od kilku godzin. Jest tu bardzo fajnie.

Katrin, wolontariuszka z Danii opowiedziała słuchaczom o swoim kraju.

– Dania i Polska są bardzo podobne. Podobny klimat i tacy sami sympatyczni ludzie – powiedziała Katrin.DSC03397 DSC03392DSC03401 DSC03402DSC03405 DSC03404DSC03406

Wolontariuszki cyklicznie odwiedzają szkoły całego województwa świętokrzyskiego. W spotkaniu w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowanym w Centrum Kształcenia Ustawicznego uczestniczyło dziś ponad 50 osób.

Spotkania z ciekawymi ludźmi organizowane cyklicznie w Centrum Kształcenia Ustawicznego to bardzo dobry pomysł. Być może po tym dzisiejszym wolontariusz z Ostrowca wyjedzie do Włoch, Hiszpanii, Niemiec czy Danii, gdzie opowie o Polsce i naszym mieście.

Polecamy również