Patriotyczny początek sezonu rowerowego

Integrujące się środowisko rowerowe Ostrowca oferuje coraz więcej inicjatyw tematycznych mieszkańcom naszego miasta. Bardzo dobrze przyjęty ubiegłoroczny festiwal rowerowy OstrowerFest, Cykl Bajkowe Szlaki to tylko niektóre z tych inicjatyw. Ważnym akcentem będzie Rowerjada, której organizatorem jest grupa inicjatywna Ostrower. Rowerjada, będzie przejażdżką na dobre otwierającą tegoroczny sezon rowerowy. Organizatorzy zapraszają wszystkie grupy rowerowe działające w Ostrowcu.rowrrrrrrr

Chętni do wzięcia udziału we wspólnym przejeździe proszeni są o stawienie się na Rynku
2 kwietnia o godz. 9.00. Przejazd leśnymi duktami zakończy się na Jeleńcu, po godz. 11.00, gdzie tego dnia planowane są uroczystości upamiętniające 73 rocznicę bitwy partyzanckiej oddziału AK Szarego z oddziałami żandarmerii niemieckiej. Na mecie oprócz rozmów o historii przewidziany jest poczęstunek.

Trasa przejazdu poprowadzi w kierunku północnym, gdzie leśnymi duktami dotrzemy do Jeleńca,

O godz. 11.00 przewidziane są uroczystości związane z 73 rocznicą bitwy partyzanckiej oddziału AK Szarego z oddziałami żandarmerii niemieckiej w dniu 1.04.1944 r. 

Trasa będzie liczyła około 20 km. W niedzielę o godz. 9.00 spotykamy się na Rynku naszego miasta. Zapraszamy wszystkich sympatyków jazdy rowerowej w tym przede wszystkim członków ostrowieckich grup rowerowych. 

 

Polecamy również