Patriotyczny początek sezonu rowerowego

imprezy rowerowe pod patronatem prezydenta

Integrujące się środowisko rowerowe Ostrowca oferuje coraz więcej inicjatyw tematycznych mieszkańcom naszego miasta. Bardzo dobrze przyjęty ubiegłoroczny festiwal rowerowy OstrowerFest, Cykl Bajkowe Szlaki to tylko niektóre z tych inicjatyw. Ważnym akcentem będzie Rowerjada, której organizatorem jest grupa inicjatywna Ostrower. Rowerjada, będzie przejażdżką na dobre otwierającą tegoroczny sezon rowerowy. Organizatorzy zapraszają wszystkie grupy rowerowe działające w Ostrowcu.rowrrrrrrr

Chętni do wzięcia udziału we wspólnym przejeździe proszeni są o stawienie się na Rynku
2 kwietnia o godz. 9.00. Przejazd leśnymi duktami zakończy się na Jeleńcu, po godz. 11.00, gdzie tego dnia planowane są uroczystości upamiętniające 73 rocznicę bitwy partyzanckiej oddziału AK Szarego z oddziałami żandarmerii niemieckiej. Na mecie oprócz rozmów o historii przewidziany jest poczęstunek.

Trasa przejazdu poprowadzi w kierunku północnym, gdzie leśnymi duktami dotrzemy do Jeleńca,

O godz. 11.00 przewidziane są uroczystości związane z 73 rocznicą bitwy partyzanckiej oddziału AK Szarego z oddziałami żandarmerii niemieckiej w dniu 1.04.1944 r. 

Trasa będzie liczyła około 20 km. W niedzielę o godz. 9.00 spotykamy się na Rynku naszego miasta. Zapraszamy wszystkich sympatyków jazdy rowerowej w tym przede wszystkim członków ostrowieckich grup rowerowych. 

 

Polecamy również