Tajemnicza „Szuflandia”

W ramach Tygodnia Edukacji Artystycznej w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica odbyły się warsztaty poetyckie, które poprowadziła poetka Małgorzata Michalska z Krakowa. Pani Małgorzata od 2009 roku w Por Fiesta Club w Krakowie prowadzi cykliczne spotkania literackie „Szuflandia”; należy do grupy poetyckiej „Każdy”. W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy I D o profilu filmowo-teatralnym, którzy dość często spotykają się z tego rodzaju działaniami. Na warsztatach gościła również sześcioosobowa grupa uczniów z klasy I B i II B.

Zajęcia warsztatowe to jedna z form, która ma za zadanie kształtować świadomość uczniów i angażować ich do twórczego wysiłku. Młodzież uczestnicząca w warsztatach dyskutowała na temat tego, czym jest poezja i jaki jest sens jej tworzenia, mówiła o tym, czy poezję można polubić. Oto wypowiedź uczennicy klasy I D Klaudii Sasak – która sama jest autorką kilku nagrodzonych na różnych konkursach opowiadań: Spotkanie z poetką Małgorzatą Michalską było ciekawym doświadczeniem. Nauczyłam się sporo rzeczy dotyczących samego pisarstwa. Przełamałam się z pokazaniem własnych prac doświadczonej osobie. Dzięki temu wiem, że powinnam kontynuować tworzenie własnych dzieł i pisać dla siebie, ale i dla innych. Z przyjemnością poszłabym ponownie na warsztaty o podobnej tematyce i z przyjemnością w niedalekim czasie odwiedzę „Szuflandię” prowadzoną przez panią Małgorzatę.

Na zakończenie uczniowie pod kierunkiem prowadzącej napisali wspólnie wiersz, który możecie przeczytać na jednej z poniższych fotografii. poest2 poest

PS

Specjalne podziękowania dla pani Jolanty Wiśniewskiej z MCK za zorganizowanie warsztatów dla młodzieży LO Nr I.

Fot. Stanisław Dunin-Borkowski

Wojciech Szymański

koordynator warsztatów poetyckich

Polecamy również