Ostrowczanki nie dały się oszukać!

radowozz222

Przestępcy działający metodami „na wnuczka” i „na policjanta” wciąż próbują oszukiwać seniorów. W dalszym ciągu do jednostek Policji docierają sygnały o kolejnych przypadkach lub próbach podszywania się pod członków lub policjantów. Wczoraj na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do siedmiu prób tego typu oszustwa. Na szczęście oszustom nie udało się uzyskać żadnych pieniędzy. Apelujemy o ostrożność!!!

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego oszuści kontaktowali się z siedmioma kobietami udając członków rodziny lub policjantów. Żadna z prób oszustwa nie powiodła się. Ostrowczanki szybko zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami. Pomimo wielu sukcesów Policji w zwalczaniu tego rodzaju przestępczości oraz medialnego nagłośnienia problemu oszuści wciąż pozostają aktywni i nadal próbują wykorzystać naiwność osób starszych.

Policjanci ostrzegają!

Oszuści „na wnuczka” i „na policjanta” wciąż wyłudzają pieniądze od starszych ludzi. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Rozmawiajmy z nimi o oszustach.

Ofiarą oszustwa padają zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się np. za policjanta „poleca” wypłacić ze swojego konta pieniądze w jak najwyższej kwocie, a następnie przekazać je w celu zabezpieczenia – jako funkcjonariuszowi Policji. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i „dobre serce” ludzi.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie Policję, osobiście bądź telefonicznie pod numerem telefonu 997 lub 112.

 

Polecamy również