Włamanie do szkoły

radowozz222

Policjanci z Komisariatu Policji w Kunowie zatrzymali 19-latka podejrzewanego o kradzież osobowego nissana, usiłowania kradzieży dwóch samochodów oraz kradzieży z włamaniem do szkoły na terenie gminy Kunów. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa 19 – latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę 44 -letni mieszkaniec Kunowa zawiadomił mundurowych, że z terenu parkingu osiedlowego został skradziony jego pojazd marki Nissan. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kunowie w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, iż sprawcą kradzieży jest najprawdopodobniej 19 -latek. Tego samego dnia mężczyzna „wpadł” w ręce policjantów z miejscowej jednostki Policji. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec miasta miał przy sobie porcję białego proszku, który wstępnie został określony jako amfetamina.

Po wnikliwej analizie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że 19-latek dopuścił się jeszcze innych przestępstw. Usiłował dokonać kradzieży dwóch samochodów osobowych marki Toyota i Peugeot z parkingu znajdującego się na terenie miasta oraz dokonał kradzieży z włamaniem do szkoły, która mieści się w gminie Kunów, skąd skradł kilkaset złotych.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty, do których się przyznał. Wczoraj wobec 19 – latka Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również