Szybkie zatrzymanie rozbójnika

radowozz222

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 20 – latka podejrzewanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w minioną sobotę. Sprawca zaatakował 29 – letniego mężczyznę i ukradł mu z kieszeni telefon komórkowy, warty 600 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozegrała się w minioną sobotę około godziny 18.30 przed sklepem przy jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. 29 – letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kunów przyjechał do Ostrowca Świętokrzyskiego wraz ze swoim bratem. Kiedy tamten robił zakupy, 29 – latek czekał na niego przed sklepem. Wtedy z zaparkowanego w pobliżu samochodu osobowego marki Fiat Siena wysiadł młody mężczyzna i zaczął zaczepiać pokrzywdzonego. W pewnym momencie uderzył go pięścią w głowę, a kiedy pokrzywdzony upadł na chodnik sprawca ukradł mu z kieszeni spodni telefon komórkowy. Napastnik wrócił do samochodu i w towarzystwie innego mężczyzny odjechał.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Brat pokrzywdzonego zatrzymał przejeżdżający tamtędy radiowóz ostrowieckiej drogówki. O wszystkim opowiedział policjantom i natychmiast wraz z nimi udał się w kierunku, w którym odjechał sprawca. Już kilka kilometrów dalej, w sąsiedniej miejscowości  napotkali opisywany przez świadka samochód. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę, 20 – letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Odzyskali również skradziony telefon, który rozbójnik miał przy sobie w chwili zatrzymania. Pokrzywdzony z obrażeniami głowy trafił do ostrowieckiego szpitala, a sprawca do policyjnej celi. Śledczy już przedstawili 20 – latkowi zarzuty, a dzisiaj złoży wyjaśnienia w prokuraturze. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również