Pijana matka za kierownicą

radiowzo3

Ostrowieccy policjanci ustalili, iż 22- letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Waśniów przyjechała przed budynek komendy samochodem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta odpowie również przed sądem rodzinnym za sprawowanie opieki w stanie nietrzeźwości nad dwojgiem małoletnich dzieci, które wiozła w pojeździe.

Wczoraj około 20 – stej do Komendy Powiatowej policji w Ostrowcu Świętokrzyskim przyszła 22- letnia mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Waśniów. Kobieta zgłosiła się, aby wyjaśnić powód zatrzymania jej 29 – letniego partnera. Jak się okazało, około 2 godziny wcześniej policjanci przeprowadzali interwencję w związku ze zgłoszoną awanturą domową, w wyniku której 29 – latek został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.

Podczas rozmowy z kobietą funkcjonariusze służby dyżurnej zauważyli, że jest ona pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miała go ponad 2 promile w organizmie. 22- latka nie potrafiła początkowo wyjaśnić w jaki sposób dotarła do ostrowieckiej komendy. W trakcie podjętych czynności ustalono, iż kobieta do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechała samochodem osobowym marki Ford Fiesta, który zaparkowała przed budynkiem komendy. Ponadto policjanci w tym pojeździe zauważyli dwoje dzieci 22 – latki, 7 miesięcznego chłopca i 2 letnia dziewczynkę. Na miejscu pasażera siedział 36 – letni znajomy kobiety, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dzieci zostały przebadane przez lekarza i przekazane pod opiekę dziadków. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialna kobieta za sprawowanie opieki w stanie nietrzeźwości odpowie również przed sądem rodzinnym.  

Foto. Świętokrzyska Policja

Polecamy również