Falsyfikaty w obiegu

radowozz222

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 36 – letnią kobietę podejrzewaną o posiadanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych środków płatniczych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymana posiadała  co najmniej 16 fałszywych  banknotów o nominale 50 złotych, z czego czterema dokonała płatności w różnych punktach handlowych na terenie miasta. Wobec kobiety Sąd zastosował już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz  może jej grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę około 13.20 ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z punktów gastronomicznych w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Na miejscu ustalili, że chwilę wcześniej jedna z klientek za zakupy zapłaciła banknotem o nominale 50 złotych, który w ocenie sprzedawczyni był falsyfikatem. Wskazana przez zgłaszającą kobieta, która zapłaciła fałszywym banknotem została natychmiast zatrzymana. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili,
że 36 – letnia mieszkanka Kielc w ostatnim czasie była w posiadaniu co najmniej 16 takich banknotów, a czterema dokonała płatności w różnych placówkach handlowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Po analizie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, Sąd podjął wczoraj  decyzję o tymczasowym aresztowaniu 36 – latki na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo może jej teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Polecamy również