Historia miasta nad Kamienną

wierzbinka

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „Od Wierzbnika do Starachowic”.

Wystawa poświęcona jest historii miasta od momentu jego założenia przez benedyktynów Świętokrzyskich w latach 1624-1657, aż do włączenia w jego granice osady fabrycznej Starachowice oraz ostatecznej zmiany nazwy miasta na obecną w 1949 roku. Wystawa jest chronologiczną wycieczką przez trzy i pół wieku historii naszego miasta, prezentując w dostępnej formie podstawowe informacje z jego przeszłości. Poza wydrukami materiałów archiwalnych, z których część prezentowana będzie po raz pierwszy na ekspozycji znajdą się również zabytki pozyskane w wyniku prac archeologicznych prowadzonych na wierzbnickim Rynku w 2012 roku.

Wystawa „Od Wierzbnika do Starachowic” prezentowana będzie w budynku Filtrów Theissena, który do tej pory pozostawał niedostępny dla zwiedzających. Opowieść o historii miasta w otoczeniu industrialnych konstrukcji i urządzeń będzie stanowiło dodatkową ciekawostkę i atrakcję. Wystawie towarzyszyć będzie pakiet edukacyjny dedykowany zagadnieniom związanym z historią lokalną oraz historyczno-socjologicznym fenomenem, jakim jest miasto.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 6 października o godzinie 17.00. Wystawę będzie można oglądać do 19 listopada 2017 roku.

ZAPRASZAMY

Polecamy również