Piotr Dasios i Dominik Smoliński wiceprezydentami miasta

wiceprezydenci

Piotr Dasios – dotychczasowy prezes Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz Dominik Smoliński – Naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Urzędu Miasta zostali powołani na stanowiska wiceprezydentów Ostrowca Świętokrzyskiego. O tej decyzji poinformował dzisiaj na specjalnej konferencji prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Pierwszym wiceprezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego zostaje pan Piotr Dasios, człowiek niezwykle kompetentny i posiadający duże doświadczenie – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.– Wiceprezydent Piotr Dasios będzie odpowiedzialny między innymi za kierowanie Miejskim Centrum Kultury, Biurem Wystaw Artystycznych, Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Drugim wiceprezydentem zostaje dotychczasowy Naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju pan Dominik Smoliński, który przepracował w urzędzie miasta 13 lat. Jest bardzo sumiennym i pracowitym człowiekiem. Pan Dominik Smoliński będzie łączył funkcję naczelnika wydziału oraz funkcję wiceprezydenta miasta. Będą mu podlegały sprawy związane z oświatą, MOPS-em, Środowiskowym Domem Samopomocy „Przystań”. Obecna kadencja będzie trwać pięć lat. Przed nami sporo wyzwań i decyzji, ale jestem przekonanym, że razem ze zgranym i kompetentnym zespołem przez te pięć lat doprowadzimy Ostrowiec do dalszego rozwoju z dobrymi efektami i zadowoleniem mieszkańców. W tej kadencji czeka nas dużo pracy stąd też decyzja o powołaniu dwóch wiceprezydentów.DSC05068DSC05077DSC05064DSC05086DSC05072DSC05073DSC05079DSC05089DSC05092DSC05091DSC05067DSC05063DSC05085DSC05070DSC05082

Piotr Dasios będzie odpowiedzialny m.in. za budowę Ostrowieckiego Browaru Kultury i funkcjonujące w nim jednostki, zaś Dominik Smoliński m.in. za oświatę i pomoc społeczną. Poza tym, utrzyma funkcję naczelnika wydziału.

– Serdecznie dziękuję Panu prezydentowi za zaufanie wobec mojej osoby – mówi wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios. – Na pewno moje doświadczanie wykorzystam dla dobra i rozwoju naszego miasta.

– Również serdecznie dziękuje za zaufanie- mówi wiceprezydent Ostrowca Dominik Smoliński. – Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie z pożytkiem dla rozwoju Ostrowca i dla dobra mieszkańców naszego miasta. Na pewno jest to dla mnie nowe wyzwanie, któremu postaram się sprostać.

Prezesem Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od dzisiaj zostaje Małgorzata Kostrzewa.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyli także prezesi i dyrektorzy spółek miejskich.

Piotr Dasios – ur. 15.09.1965 r. – absolwent Akademii Rolniczej w Krakowie, a także studiów podyplomowych MBA, z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych, zarządzanie zasobami ludzkimi oraz zarządzanie BHP.

Specjalista z olbrzymim doświadczeniem zawodowym w zakresie rozwoju, promocji i zarządzania, w tym w administracji samorządowej. Od 2004 roku odpowiadał za rozwój turystyczny Bałtowa, przez jedną kadencję pełnił funkcję wice wójta Bałtowa, następnie pełnił funkcję kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim, a następnie prezesa Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Przez lata zasiadał w radach nadzorczych, w tym OTBS oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Dominik Smoliński – ur. 28.03.1981 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim, absolwent Wydziału Ekonomicznego UMCS w Lublinie. Ponadto ukończył studia podyplomowe z zakresu pozyskiwania funduszy strukturalnych.

Od 2005 roku związany z ostrowieckim Urzędem Miasta, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej od stażysty, poprzez kierownika i naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju (od 2015 roku).

Od 2005 roku zaangażowany w przygotowanie i współodpowiedzialny za koordynację wszystkich projektów realizowanych w naszym mieście ze środków zewnętrznych.

Polecamy również