Życie jak podróż

zycie jest przygoda cku

Życie jest wielką podróżą…”

Z tym przesłaniem zmagali się uczestnicy konkursu literackiego, jaki zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna Fila w Ostrowcu.

– Opowiadania konkursowe inspirowane postacią i twórczością Josefa Conrada zgłosiło 19 uczniów ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Niewątpliwie tego typu przedsięwzięcia promują czytelnictwo wśród młodzieży i zachęcają do sięgania po utwory takich pisarzy jak Joseph Conrad Korzeniowski – stwierdziła kierownik Barbara Pawelec

Jury w składzie: dr Aneta Pierścińska-Maruszewska (przewodnicząca), Matylda Niewójt, Barbara Bakalarz-Kowalska przyznało II, dwa III miejsca oraz 5 wyróżnień. II miejsce zdobył Igor Kuśmierski (LO im. S. Staszica ) za pracę oznaczoną logo „Emeryt”, dwa III miejsca przyznano Emilii Rysiak (LO im. S. Staszica) za pracę oznaczoną logo „Panna postępowa” oraz Angelice Frynas (LO im. Wł. Broniewskiego) za pracę oznaczoną logo „Pojedynek”. Wyróżniono opowiadania zakodowane pod hasłami: „Cyganie”, „Wąsy i peruka”, „Qui pro quo”, „Konkurent i mąż”, „Nostromo”.

– Konkursy literackie to bardzo cenne przedsięwzięcia. Propagują czytelnictwo i piękną polszczyznę. Wspaniale, że jest młodzież, która czyta i to niełatwą literaturę, a do tego podejmuje się prób literackich. Poziom prac był dosyć wyrównany, stąd nie ma zdecydowanego faworyta, niemniej byłyśmy hojne w nagradzaniu, przyznałyśmy aż 8 nagród. Warto doceniać starania twórczych, wrażliwych i myślących osób – skomentowała Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez sponsorów oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach. Zwycięzcom wręczyła je Dyrektor PBW w Kielcach Urszula Salwa. Z nagrodami od prezydenta Jarosława Górczyńskiego przybył zaś jego asystent Tomasz Gębka.zpbp1 bp3bp4 bp8 bp9bp11 bo czolook

Polecamy również