Porozumienie z lekarzami na czas określony

szpitallll

lekarze protestujacy1 lek protest3 lek ptotset2Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wstępnie porozumiała się z lekarzami, którzy w listopadzie ubiegłego roku wypowiedzieli klauzule opt-out.. Zasady porozumienia poznamy w poniedziałek. Wiadomo jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

– Porozumienie zostanie zawarte na czas określony do czerwca. Wynika to z zapowiedzi pojawienia się od lipca regulacji minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla lekarzy specjalistów – wyjaśnia dyrektor do spraw medycznych Szpitala Powiatowego  w Ostrowcu Dariusz Kopania.

Piotr Karbowniczek, zastępca kierownika na oddziale pulmonologii, który od samego początku uczestniczył w rozmowach z dyrekcją twierdzi, że istotne będą regulacje systemowe, które zostały zapowiedziane przez ministerstwo. Postulat 8 tysięcy złotych brutto płacy zasadniczej nie został spełniony, jednak zbliżono się do tej kwoty. Lekarz nie chce ujawniać szczegółów. Dodaje, że porozumienie dla obu stron jest na razie satysfakcjonujące.

W związku z wypowiedzeniem klauzul przez 31 lekarzy, od początku roku w lecznicy był problem z obsadzeniem wszystkich dyżurów na sześciu najbardziej newralgicznych oddziałach, tj.: chirurgii, kardiologii, ginekologii i położnictwie, pulmonologii, neonatologii i neurologii. W trakcie negocjacji 5 lekarzy chirurgów zrezygnowało z wypowiedzenia klauzuli opt-out, dzięki czemu na oddziale chirurgii ma kto dyżurować. 

Polecamy również