Po tragedii w DPS-ie. Zatrzymany pensjonariusz

dps grabowiecka

Zarzut spowodowania obrażeń ze skutkiem śmiertelnym, usłyszał jeden z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej  w Ostrowcu Świętokrzyskim, zatrzymany po awanturze, do jakiej doszło tam w środę wieczorem. Jego współlokator, 63 – letni mężczyzna, zmarł.
-Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu zdecydowała o postawieniu zarzutów jednemu z mężczyzn. – Wojciech D. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Postawiono mu zarzut spowodowania obrażeń skutkujących śmiercią. Nie przyznał się do winy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu od 5 lat pozbawienia wolności do dożywocia – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Starszy z mężczyzn, 56 – letni, został zwolniony i wrócił do domu pomocy.

Czwartek

W Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim doszło do tajemniczego zgonu jednego z pensjonariuszy. W związku z tragedią zostali zatrzymani dwaj mężczyźni.

-Wczoraj około godziny 18 pracownica Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej zawiadomiła pogotowie ratunkowe. Powiedziała, że jeden z pensjonariuszy potrzebuje pomocy. Na miejsce zdarzenia pojechał zespół pogotowia ratunkowego oraz funkcjonariusze policji.- informuje Ewelina Wrzesień, p.o. rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Niestety mimo udzielonej pomocy 63- letni pensjonariusz zmarł. W związku z tym zdarzeniem zostali zatrzymani dwaj inni mieszkańcy DPS-u . Są to 50 i 56 letni mężczyźni. Obaj, w dniu tragedii byli pod wpływem alkoholu. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności wyjaśniające.

Polecamy również