ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI „BEZ BARIER” Z MCK’AMI

18 listopada ruszyła 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2019 – największego wydarzenia, o zasięgu międzynarodowym, promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. W tym roku hasłem przewodnim był Biznes bez barier.
Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbyło się wiele wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach, promujących samorozwój oraz postawy aktywne nie tylko w biznesie ale także w życiu codziennym. Do tych działań, jak co roku, dołączyły jednostki Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP – MCK Ostrowiec Świętokrzyski, MCK Opatów i MCK Sandomierz, które 23 listopada wzięły udział w konferencji pn. „Kreatywność w biznesie”, zorganizowanej już po raz czwarty przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia była różnorodność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcieli zastanowić się, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi prawdziwe wyzwanie. Konferencja miała charakter otwarty, zorganizowana był dla słuchaczy placówki, ale także dla wszystkich zainteresowanych tematyką szeroko pojętej przedsiębiorczości.
Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Pan Dominik Smoliński, Zastępca Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Pani Aneta Pierścińska-Maruszewska p.o. Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Program konferencji obejmował wystąpienia: Pani Małgorzaty Stafijowskiej – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy pn. „Dofinansowanie dla nowych przedsiębiorców” oraz Pana Stanisława Golmento- Główny Specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach pn. „Prawo Pracy w przedsiębiorstwach”.
Druga część programu obejmowała warsztaty kreatywności i przedsiębiorczości prowadzone przez doradców zawodowych ŚWK OHP – Annę Dymanowską, Monikę Kozakiewicz oraz Lidię Żak. Uczestnictwo w wydarzeniu było także doskonałą okazją do promocji usług ŚWK OHP z zakresu rozwoju zawodowego i edukacji, w tym zaprezentowania oferty palcówek opiekuńczo – wychowawczych ŚWK.

Polecamy również