Lepiarz, Gontarczyk i Flisek najszybsi na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się czwarta z sześciu zaplanowanych na ten rok rund cyklu „X MosirGutwinRun 2022 – Maraton i Półmaraton na raty”. W biegu na ok. 10km zwyciężył Sylwester Lepiarz z Wronowa, w wyścigu na dystansie o połowę krótszym nie miał sobie równych ostrowczanin Rafał Gontarczyk, natomiast trasę marszu nordic walking najszybciej pokonała ostrowczanka z Krakowa Blanka Flisek, dla której było to premierowe zwycięstwo w rodzinnym mieście.

Do rywalizacji w kolejnej „ćwiartce” do maratonu na raty stanęło tym razem tylko 63 osoby, na co pewnie spory wpływ miała upalna pogoda. Hubert Grzywna (Nieprowice), który triumfował na tym dystansie na początku lipca, tym razem miał zdecydowanie trudniejszą przeprawę, a to za sprawą powracającego do ścigania na Gutwinie Sylwestra Lepiarza. Decydująca walka o zwycięstwo rozegrała się między nimi na finiszowych metrach, a zwyciężył o 5 sekund faworyt z Wronowa (00:37:38). Za ich plecami na najniższym stopniu podium ukończył swój bieg Michał Kolaszt z Iłży (00:38:11). Wśród kobiet na czołowych trzech miejscach sklasyfikowane zostały ostrowczanki. Wygrała Dominika Łukasiewicz (00:43:07), przed Urszulą Sokół (00:52:33) i Justyną Słowik (00:52:39).

W biegu zaliczanym do półmaratonu na raty wzięło udział 123 osoby. Wielu ostrzyło tu sobie apetyty na rywalizację pomiędzy triumfującym na tym dystansie podczas 1. rundy Sylwestrem Lepiarzem, a najlepszym podczas 3. rundy Rafałem Gontarczykiem. Czujący już w nogach rywalizację na 5-kilometrowej trasie i mający w planach jeszcze jeden 10-kilometrowy start tego dnia Lepiarz tym razem nie podjął „rękawicy”. Gontarczyk zameldował się na mecie dokładnie po upłynięciu 17 minut, ponad 2 minuty przed finiszującymi na kolejnych miejscach Lepiarzem (00:19:08) i ostrowczaninem Michałem Żuchowskim (00:19:13). Wśród kobiet ponownie całe podium rozdzieliły między sobą ostrowczanki. Pierwsza znów linię mety minęła Dominika Łukasiewicz (00:20:53), a za nią finiszowały Kinga Myśliwska (00:24:08) i Katarzyna Korulczyk (00:25:35).

2 3 4 5 6Pod nieobecność Remigiusza Woźniaka trasę marszu nordic walking wygrała pochodząca z Ostrowca Świętokrzyskiego krakowianka Blanka Flisek (00:38:04). W pokonanym polu zostawiła Krzysztofa Tworzewskiego (Ostrowiec Świętokrzyski, 00:38:28) oraz ostrowczankę Ewelinę Zając (00:38:39). Marsz nordic walking na dystansie ok. 5km ukończyło 67 osób.

Tradycyjnie między rywalizacją na 10km i 5km w rolach głównych wystąpili najmłodsi. W biegach dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych wzięło udział dziesięcioro dzieci, a najlepsi okazali się Adam Gruszka wśród chłopców oraz Kaja Artykiewicz wśród dziewczynek. W biegach dla dzieci z młodszych klas „podstawówek” wzięło udział 10 osób, a w biegu przedszkolaka 15.